Mérték Médiafesztivál 2016 – Sorok között

A Mérték Médiaelemző Műhely és tanszékünk 2016. október 20-21-én negyedszer rendezi meg médiafesztiválját Pécsett, a Zsolnay Negyedben. A Fesztivál célja, hogy a médiával foglalkozó szakemberek, az egyetemi hallgatók és az érdeklődő közönség változatos keretek között, szabadon beszélgessen a média és a nyilvánosság aktuális kérdéseiről.

A Fesztivál idén a Sorok között címet viseli. A workshopok és a kerekasztal-beszélgetések egyik kiemelt témája a propaganda és a médiamanipuláció lesz.
A programok ingyenesek. Az első nap estéjén Erdős Virág lép fel a Szabadkikötőben az Énekelt versek című műsorral.

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

Az oktatás a fesztivál ideje alatt szünetel, az órák helyett hallgatóink az alábbi linken tudnak regisztrálni a workshopokra:

Mértékfesztivál - workshop jelentkezés

PROGRAM:

Október 20.
9.30-9.40 Megnyitó (E25 301-es terem)
9.40-11.00 Propaganda és manipuláció régen és ma
- Kerekasztal Bencsik Márta (a Mérték kutatója), Kárpáti János (volt MTI-tudósító), Széky János (rovatvezető, Élet és Irodalom) és Takács Róbert (Politikatörténeti Intézet) részvételével.
Moderátor: Polyák Gábor (Mérték Médiaelemző Műhely, PTE BTK Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszék)

11.30-13.30 Interaktív workshopok
- A modern propaganda eszköztára (E25 204): Nagy Krisztina, Polyák Gábor (Mérték Médiaelemző Műhely)

- Szűrőbuborék (E25 201): Komornik Eszter, Szávai Petra, Torbó Annamária (PTE BTK Nyelvtudományi Doktori Iskola)

- Digitális történetmondás és videós újságírás 1. rész (E25 307): Pohly Ferenc (digitális termékfejlesztési projektek tanácsadója), Szász Barna (szerkesztő-riporter, Index.hu videórovat)

14.00-15.30 Panel-beszélgetések
- Karriertörténetek - Beszélgetés végzett kommunikációs hallgatókkal (E25 301)
Résztvevők: Máté István Zsolt (igazságügyi informatikai szakértő), Jeki Gabriella (lapszerkesztő, újságíró), Péntek Tünde (Miniszterelnökség)
Moderátor: Guld Ádám (PTE BTK Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszék)

- Az újságíróképzés helyzete (E25 307)
Résztvevők: Fülöp Zoltán (újságíró), Móricz Ilona (Független Médiaközpont), Varga Éva (kommunikációs szakember, óraadó, PTE BTK)
Moderátor: Maksa Gyula (PTE BTK Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszék)

- A médiatanár-képzés helyzete (E25 204)
Résztvevők: Galicza Péter (ELTE BTK), Tóth Tibor (Eszterházy Károly Főiskola), Rajnai Richárd (PTE BTK)
Moderátor: Nagy Krisztina (Mérték Médiaelemző Műhely)

16.00-18.00 Interaktív workshopok
- A média és a szavak hatalma (E25 204): Bodrogi Bea (Független Médiaközpont), Szilágyi Anna (kommunikáció kutató)
- „Hozott anyagból??” - Témaérzékenység és témaválasztás az újságírói munkában (E25 201): Varga Éva (kommunikációs szakember, óraadó, PTE BTK Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszék)
- Digitális történetmondás és videós újságírás 2. rész (E25 307): Pohly Ferenc (digitális termékfejlesztési projektek tanácsadója), Szász Barna (szerkesztő-riporter, Index.hu videórovat)

19:00 Erdős Virág: Énekelt versek
közreműködik: Bakos Zita (zongora) Helyszín: Szabadkikötő

Október 21.
9.00-10.30 Interaktív workshopok
- Civil kampány (E25 201): Kovács Ildikó, Urbán Ágnes (Mérték Médiaelemző Műhely)

- Contemporary Political Scandal (E25 204): Sophie Schmalenberger (Mérték Médiaelemző Műhely)

11.00-12.30 Digitális történetmondás és videós újságírás 2. rész (E25 307): Pohly Ferenc (digitális termékfejlesztési projektek tanácsadója), Szász Barna (szerkesztő-riporter, Index.hu videórovat)

11.00-12.30 Korrupcióvakság (E25 301)
Kerekasztal Bodoky Tamás (főszerkesztő, Átlátszó.hu), Mellár Tamás (PTE KTK), Vorák Anita (Direkt36) és Pulai András (Publicus Intézet) részvételével.
Moderátor: Urbán Ágnes (Mérték Médiaelemző Műhely)

13.00-14.00 A workshopok eredményeinek bemutatása, a Fesztivál zárása (E25 201)