Egy nap a média világában - Szakmai nap a tanszéken!

A Mérték Médiaelemző Műhely és a PTE-BTK Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszéke 2015. március 26 – 27 (csütörtök-péntek) között harmadszorra is megrendezi Mérték Médiafesztiválját Pécsen a Zsolnay Negyedben, amelyet 2015. március 25-én (szerdán) a Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszék szakmai napja vezet fel. A szakmai napon kerekasztal-beszélgetések, könyvbemutatók, szakmai előadások, hallgatói prezentációk láthatók-hallhatók a tanszéken zajló kutatásokhoz, kurzusokhoz kapcsolódóan. Valamennyi program ingyenesen látogatható, minden érdeklődőt várunk!

A Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszék szakmai napja

2015. március 25 (szerda)

Pécs, Zsolnay Kulturális Negyed (E/25-ös épület)

10.00 A szakmai nap megnyitása

10.15 – 11.15 Pécs underground – egy tanszéki kutatás tapasztalatai (301-es terem)

A digitális archívumot bemutatja: Doboviczki Attila, Havasréti József (PTE Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszék) és Fodor Gábor, Rendes Péter (Innoteq Kft)

11.15 – 11.30 Kávészünet

11.30 – 12.30  Médiainformatikai szakmai előadások (301-es terem)

Előadók: Kruzslic Ferenc (PTE KTK Gazdaságinformatika Tanszék), Maczelka Márk kommunikációs igazgató (SPAR Magyarország Kft.,), Várady Géza (PTE PMMK Műszaki Informatika Tanszék)

Moderátor: Mester Tibor (PTE Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszék)

12.30 – 12.40 Kávészünet

12.40 – 14.00 Belevágtunk! hallgatók gyakorlati/gyakornoki tapasztalatai (301-es terem)

A beszélgetés résztvevői a Kommunikáció és Médiatudományi Tanszék hallgatói: Karácsonyi Dóra és Balogh Dániel (UnivTV),  Kiss Dóra (Gluténmentes élet - blog), Steiner Petra és Tenyeri Anna (UnivPécs), Sütő Mónika (MarkCon Csoport, BarcsMédia), Szanyi-Nagy Judit (média 2.0, Sanoma Budapest Zrt),  Váldi Erzsébet és Bogdán Erik (Pécsi Bölcsész).

A beszélgetést Glózer Rita (PTE Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszék) vezeti.

14.00 – 15.30 Ebédszünet

15.30 – 17.00  Pavluska Valéria: Kultúramarketing. Elméleti alapok, gyakorlati megfontolások (Budapest, Akadémiai Kiadó, 2014) című könyvének bemutatója (301-es terem)

A kötetet bemutatja:

Pavluska Valéria közgazdász (PTE Közgazdaságtudományi Kar, Marketing Tanszék), a könyv szerzője, Berényi Mariann marketingvezető (Semmelweis Ignác Orvostörténeti Múzeum, a Magyar Múzeumok Online főszerkesztője, a Múzeumcafé folyóirat szerkesztője), Fekete Valéria műkritikus, főszerkesztő (Kikötő Online)

A beszélgetést Havasréti József (PTE Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszék) vezeti.

17:00-18.30 Polyák Gábor: Médiaszabályozás, médiapolitika. Technikai, gazdasági és társadalomtudományi összefüggések (Budapest – Pécs, Gondolat – KMT, 2015) című könyvének bemutatója (301-es terem)

A kötetet bemutatja: Balogh Zsolt  tudományos főmunkatárs (Corvinus Egyetem, Infokommunikációs Tanszék), Császi Lajos egyetemi tanár (PTE Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszék) és Gálik Mihály  egyetemi tanár (Corvinus Egyetem, Magatartástudományi és Kommunikációelméleti Intézet)

A beszélgetést Szijártó Zsolt (PTE Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszék) vezeti

19.00 Archívum-reprezentációk. Kiállítás megnyitó a re: public galériában

A kiállítást Doboviczki Attila mutatja be.

A program elérhető PDF változatban is: LETÖLTÉS