Élménypedagógiai kurzus a Szentágothai Szakkollégium szervezésében

Október 6-i kezdettel „Tapasztalati tanulás – Élménypedagógia” címmel alapfokú élménypedagógiai kurzus indul (1 szemeszter – 4x4 óra tréning – 2 kredit).

Az élménypedagógia a résztvevők aktivitásán alapuló, tréning-jellegű fejlesztő módszer, mely bevonja a résztvevőket, hogy azok személyesen megélt élmények során próbára tegyék tudásukat, képességeiket és kreativitásukat. A résztvevők valós következményekkel járó tapasztalatokban részesülnek, a megszerzett tudással ők maguk kísérleteznek, ahelyett hogy mások tapasztalatait olvasnák.
A kurzust elsősorban pedagógia és médiatanár szakos hallgatóknak ajánljuk egy újfajta pedagógus-szerep megismerésére, saját módszertani eszköztár gazdagítása céljából.
Nem pedagógusok számára elsősorban személyiségfejlesztő hatása miatt ajánljuk. A résztvevők intellektuálisan és fizikailag is részesei a folyamatnak. A saját élmény okán hiteles számukra a tanulási helyzet.
További részletek a kurzusról és a jelentkezésről ide kattintva olvashatók.